İlçelerde Sunulan Sağlık Hizmetleri Değerlendirildi

İlçelerimizde sunulan sağlık hizmetleri, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız ve İlçe Sağlık Müdürlerimizin katılımı ile gerçekleşen zoom toplantısında değerlendirildi.

İlçelerimizde sunulan sağlık hizmetleri, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız ve İlçe Sağlık Müdürlerimizin katılımı ile gerçekleşen zoom toplantısında değerlendirildi.
 
İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Ahmet Özyalçın, Başkan Yardımcılarımız Uzm. Dr. Sadi Tacettinoğlu, Dr. Burhan Akın, İlçe Sağlık Müdürleri ve ilgili birim sorumluları katılım sağladılar.
 
Toplantının açılışında, basamaklar arası iletişimin önemine değinen İl Sağlık Müdürümüz Benli, “Aile Sağlığı Merkezlerimiz, Devlet Hastanelerimiz ve Şehir Hastanemiz arasında güçlü bir iletişim olmalı. 2008 yılında geçtiğimiz Aile Hekimliği sisteminde, hekimlerimizin kendini sürekli geliştirmesi de 1. basamak sağlık hizmetleri açısından önemli bir konu. İl Sağlık Müdürlüğü olarak düzenlendiğimiz online eğitimlerle hekimlerimize katkı sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmasının devamında, mevsimlik tarım işçilerinin sağlıklarından sorumlu oldukların dile getiren Benli; “Yaz aylarında ilimize gelecek olan mevsimlik tarım işçileri kırsalda çadırlarda konaklıyorlar. Bu vatandaşlarımızın sağlıklarından da bizler sorumluyuz. İlçelerimize göre nüfusları farklılık göstermekte. Misafir tarım işçilerimizin sağlık hizmetlerinden en etkin şekilde faydalanabilmeleri adına İlçelerimizin gerekli etüt çalışmalarını erkenden yaparak ihtiyaçlarını tespit etmeleri gerekmekte” dedi. 

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler