Cumhurbaşkanlığı'ndan 100. yıla özel kamu personel alımı: Devlete 11 bin memur alımı yapılacak

100. yıla özel kamuya personel ve memur alımları yapılacak. Yapılacak memur alımlarına baktığımızda 81 şehirde personel alımı yapıldığı görülüyor.

Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Devlete KPSS'siz ve 50 KPSS ile 11 bin 100 memur personel ve işçi alınacak. İşte başvuru.

 

Cumhurbaşkanlığı Stateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında kamuya dev personel alımı yapıldığına yer verildi. Cumhuriyet'in 100. yılında gelen müjdelere baktığımızda 10 binden fazla alım yapıldığı görülüyor.

 

Peki kamuya yapılan memur alımlarına nasıl başvuru yaparım? Başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte kamuya yapılan tüm personel alımlarının başvurusuna dair detaylar.

İlana başvuru yapacak vatandaşların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 

- Türk vatandaşı olmak.

 

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

 

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

 

 

Diğer Haberler

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler